Στην αρχή της 28ης Οκτωβρίου λίγο πριν την παρέλαση
30 χρόνια Κατασκηνωτές
[caption id="attachment_26247" align="alignleft" width="800"] Ο δήμαρχος με το παιδί μιας συνδημότισσας στον ώμο του. Σε τέτοιες ώρες γινόμαστε όλοι παιδιά.
Ο Γ. Μυλωνάς, επιχειρηματίας μαζί με τόν πρόεδρο του ΕΒΕ Ξάνθης Στέλιο Μωραίτη που φωτίζονται από την υπέρλαμπρη Ξανθιώτισα, επιτέλους, Βασίλισσα του καρναβαλιού
Οι παλαίμαχοι Κατασκηνωτές παρελαύνουν μπροστά από τα τσικό θυμίζοντας σε όλους ότι ο Σύλλογος κλείνει τα 30 χρόνια ζωής. Δεν τους λες και τζόβενα αλλά βάζουν κάτω πολλούς τριαντάρηδες στο κέφι και την διάθεση για ζωή.